• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Консультації


  Останні новини

  Проведено індексацію та підвищення пенсійних виплат з 1 березня 2024 року
  Всесвітній день цивільної оборони: збільшення свідомості та готовності громадян
  Про зміну на певний період тривалості робочого часу працівників

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Березень 2024    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Проведено індексацію та підвищення пенсійних виплат з 1 березня 2024 року
  Проведено індексацію та підвищення пенсійних виплат з 1 березня 2024 року
  Наприкінці лютого Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», якою передбачено проведення з 1 березня індексації пенсій (з урахуванням коефіцієнта підвищення 1,0796), підвищення розмірів пенсій колишнім військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшення рівня мінімальних пенсійних виплат окремим віковим категоріям пенсіонерів.
  Коефіцієнт 1,0796 – це визначений відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір підвищення, який відповідає 50% індексу інфляції у 2023 році (105,1%) і 50% зростання середнього показника середньої заробітної плати (10,81%) за останні три роки (за 2021-2023 р.р.) порівняно з попередніми трьома роками (за 2020-2022 р.р.).

  Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» індексація пенсій проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсій, на встановлений Урядом коефіцієнт.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 передбачено, що для індексації пенсій застосовується показник середньої заробітної плати в Україні за 2017 рік (3764,40 грн), збільшений у наступні роки на визначені для індексації пенсій коефіцієнти ((1,17 (2019), 1,11 (2020), 1,11 (2021), 1,14 (2022), 1,197 (2023)) і який наростаючим підсумком у 2023 році становив 7405,03 грн. З 1 березня 2024 року цей показник підвищується з урахуванням коефіцієнта 1,0796 і становить 7994,47 грн.
  Детальніше
  Всесвітній день цивільної оборони: збільшення свідомості та готовності громадян
  Всесвітній день цивільної оборони: збільшення свідомості та готовності громадян
  Щороку 1 березня відзначається Всесвітній день цивільної оборони, присвячений підвищенню рівня свідомості громадян щодо важливості заходів цивільної оборони. Цей міжнародний день покликаний нагадати про необхідність готовності та дієвих заходів для захисту життя, здоров’я та майна людей у випадку надзвичайних ситуацій.
  Базові знання з цивільної оборони вміщують у себе вчасне реагування на природні катастрофи, техногенні аварії, терористичні акти тощо.
  Заходи, які плануються та впроваджуються в цей день, спрямовані на підготовку громадян до можливих загроз та вчать ефективним методам врятування та допомоги в екстремальних обставинах.
  У період повномасштабної війни, День цивільної оборони стає надзвичайно актуальним, оскільки дії армії окупантів завжди призводять до страждань серед мирного населення.
  Детальніше
  Про зміну на певний період тривалості робочого часу працівників
  Про зміну на певний період тривалості робочого часу працівників
  Трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем – фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець – фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. (стаття 21 КЗпП).
  Трудовий договір у системі правочинів з питань праці характеризує його зміст. Зміст трудового договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до законодавства про працю.
  Згідно статті 9 КЗпП умови трудових договорів, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними.
  Забороняється примушення працівника до укладення трудового договору, який містить умови, щодо яких між працівником та роботодавцем не досягнуто взаємної згоди.
  Детальніше
  Оплата самозаміни при підвищенні кваліфікації без відриву від роботи
  Оплата самозаміни при підвищенні кваліфікації без відриву від роботи
  Підвищення кваліфікації учителів зачасти відбувається за такою незвичною формою, яка поєднує роботу і підвищення кваліфікації одночасно, що регулюється відповідними графіками та здійснюється з відома органів управління освіти. Тому у розпорядчих документах доцільно врегульовати питання дотримання трудових прав педпрацівників під час підвищення кваліфікації.

  Згідно зі ст.59 Закону України «Про освіту» підвищення кваліфікації може здійснюватися за різними видами та у різних формах (інституційна, дуальна, на робочому місці (на виробництві) тощо). Вид, форму та суб’єкта підвищення кваліфікації обирає педагогічний працівник. Педагогічна рада закладу освіти на основі пропозицій педагогічних працівників затверджує річний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників (з відривом чи без відриву від освітнього процесу).
  Частиною 5 ст.59 закону передбачено, що на час підвищення кваліфікації з відривом від освітнього процесу в обсязі, визначеному законодавством, за педагогічним працівником зберігається місце роботи із збереженням середньої заробітної плати.
  Порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників затверджено постановою КМУ від 21.08.2019 № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників».
  Пунктом 35 Порядку також встановлено, що на час підвищення кваліфікації педагогічним працівником відповідно до затвердженого плану з відривом від виробництва (освітнього процесу) в обсязі, визначеному законодавством, за педагогічним працівником зберігається місце роботи (посада) із збереженням середньої заробітної плати.
  Детальніше
  Профспілковий молодіжний кемп Київщини: reunion trade union
  Профспілковий молодіжний кемп Київщини: reunion trade union 23 лютого у приміщенні Федерації Профспілок України відбувся захід «Профспілковий молодіжний кемп Київщини: reunion trade union». Київську обласну організацію Профспілки працівників освіти і науки України представляли делегати молодіжної ради: Бурлуцький Андрій - студент Богуславського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу ім.І.С. Нечуя-Левицького; Жданова Тамара і Маркитан Катерина - студентки Білоцерківського гуманітарного фахового коледжу; Клименко Анна та Лата Юлія – вчителі Бориспільського ліцею ім.Юрія Головатого; представники Університету Григорія Сковороди в Переяславі - Бойко Михайло, заступник голови первинної профспілкової організації та Власюк Вікторія - аспірантка закладу.
  Після знайомства і представлення учасників заходу, голова Київської обласної ради профспілок Василь Хвостіков звернувся до учасників кемпу із вступним словом. Модератори заходу Катерина Волошко (секретар молодіжної ради ФПУ) та Іванна Храпко (голова молодіжної ради ФПУ) виступили по темі: «Сьогодення молоді Київщини: куди рухаємось далі», яка захопила увагу всіх присутніх. Учасники також мали можливість взяти участь у тренінгу - "Ментальне здоров’я у трудовому колективі" та вислухати лекцію на тему "Основи мінної безпеки". Після цього учасники змогли обговорити актуальні питання та обмінятися враженнями.
  Детальніше
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024