На веб-сайті Електронних петицій Кабінету Міністрів України оприлюднено петицію «Прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про підвищення І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до розміру 3600 грн».
Петиція створено за ініціативою Львівської обласної організації Профспілки у зв’язку із зволіканням Урядом прийняття рішення про підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду за ЄТС до 3 600 гривень, виходячи з якого розраховуються посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних і науково-педагогічних працівників, яке мало відбутися з 1 квітня 2024 року.
У неодноразових зверненнях ЦК Профспілки працівників освіти і науки України про необхідність встановлення з 1 квітня 2024 року посадового окладу працівника І тарифного розряду за ЄТС в розмірі 3 600 гривень наголошувалося, що таке рішення вкрай необхідне з метою забезпечення диференціації заробітної плати працівників установ та закладів освіти і науки, з урахуванням професійної кваліфікації, складності, важливості, відповідальності їхньої роботи.
Текст петиції, для розгляду Кабінетом Міністрів України якої необхідно зібрати не менше 25 000 голосів протягом не більше трьох місяців з дня її оприлюднення, розміщено на сайті Електронних петицій КМУ.
Педагогічним і науково-педагогічним працівникам, які працюють за кордоном, зарахують період їхньої роботи на педагогічних посадах до педстажу. Відповідне рішення було ухвалено Кабінетом Міністрів України.
Зокрема, час роботи за кордоном зарахують до стажу педагогічної роботи в разі надання підтверджувальних документів (трудового договору, угоди тощо). Це правило діятиме під час воєнного стану та впродовж одного року після його припинення. Також до стажу педагогічної роботи зарахують і час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи (посада) та / або заробітна плата (повністю або частково). Як відомо, педагогічний стаж дає право на отримання щомісячної надбавки за вислугу років в Україні, що становить:
понад 3 роки – 10% посадового окладу (ставки заробітної плати); понад 10 років – 20%; понад 20 років – 30%.
Шановні колеги, освітяни! Вітаємо із початком нового навчального року, та з Днем знань. Учителям, викладачам, усім педагогічним працівникам висловлюємо слова подяки за щоденну відповідальну, кропітку і титанічну працю, особливо в сучасних непростих умовах. Нехай День знань надихне вас на нові досягнення, дасть тверду опору для подальших життєвих перспектив! Бажаємо всім учасникам навчального процесу провести його у безпеці, та з впевненістю у нашу Перемогу!
З метою визначення основних напрямів розвитку системи освіти Київської області 27 серпня 2024 року відбулася серпнева конференція. Цьогорічний формат заходу — форум-діалог під тематичною назвою “Освіта Київщини: безпека, новий зміст, трансформація”, який пройшов під гаслом “Сила – у стійкості!”. Організаторами заходу стали Київська обласна державна (військова) адміністрація та Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. Серед учасників заходу — керівництво області; представники Міністерства освіти і науки України; Державної служби якості освіти України; Київської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та представники міжнародних освітніх організацій. Програма форуму-діалогу включала три змістових блоки: - Трансформація освіти - Новий зміст освіти - Безпека закладів освіти Це були дискусійні панелі та нетворкінги, які розпочали свою роботу після короткого пленарного засідання. На цих платформах обговорювалися найбільш актуальні та важливі питання і проблеми, пов’язані з організацією якісного та безпечного освітнього процесу в умовах війни; упровадженням нового змісту освіти, який є вимогою сьогодення та запорукою подальшого розвитку і реформування галузі.